Nowoczesna strażnica oddana

Jedna z najbardziej nowoczesnych strażnic już oddana we Wrocławiu!

Wrocław po raz kolejny zaskakuje rozmachem i najwyższym poziomem. Władze stolicy Dolnego Śląska, wiedzą że na bezpieczeństwie oszczędzać nie należy. Dlatego przy ulicy Kosmonautów we Wrocławiu została oddana do użytku jedna z najnowocześniejszych strażnic.
 

Wrocławska strażnica przy ulicy Kosmonautów to zintegrowane centrum zarządzania kryzysowego - połączenie straży pożarnej, miejskiej oraz policji. Dzięki temu służby mogą wspólnie, sprawnie reagować w sytuacjach wymagających szybkiego podejmowania wspólnych decyzji.

- Czy to np. w przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego, ewentualnych zamieszek etc. Pamiętając choćby powódź z 97’, która dotknęła Wrocław, mamy na pewno przed oczami właśnie strażaków, którzy jako pierwsi reagowali i pomagali mieszkańcom – mówi Magdalena Piprek, rzecznik prasowy PB INTER-SYSTEM S.A.

Projektem i budową obiektu zajęło się wrocławskie przedsiębiorstwo budowlane PB INTER-SYSTEM S.A. Prace trwały 11 miesięcy, od marca 2011 do lutego 2012. Obiekt został wyposażony we wszystko to, czego w swojej pracy mogą potrzebować strażacy, by prowadzić skuteczne interwencje. Zadbano o najnowocześniejsze technologie, systemy i sprzęt.

- Strażnica przy Kosmonautów posiada salę gimnastyczną, z pełnym zapleczem sanitarnym, wieżę wspinaczkową i pełną nowoczesną infrastrukturę, tak by strażacy mogli dbać o swoją tężyznę fizyczną, tak potrzebną w prowadzonych przez nich akcjach – dodaje Magdalena Piprek.

Ta budowa to kolejny przykład udanej współpracy pomiędzy Miastem Wrocław, Urzędem Marszałkowskim i Wojewodą Dolnośląskim To za inicjatywą tych właśnie instytucji stało się możliwe wybudowanie obiektu tej klasy.

PB Inter-System S.A. oprócz zaprojektowania oraz wybudowania pięknego obiektu, dzięki inżynierii finansowej zapewniło finansowanie inwestycji w okresie jej realizacji

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.