Wrocław tuż za podium...

Wrocław tuż za podium, na którym znalazły się miasta o najniższej skali bezrobocia w Polsce!

Niezłe, bo czwarte miejsce na liście miast o najniższej skali bezrobocia, zajmuje Wrocław ze stopą zaledwie 5,3 na dzień 31 stycznia br. Daje to 17000 bezrobotnych osób zarejestrowanych w Stolicy Dolnego Śląska. Najniższym bezrobociem w Polsce może poszczycić się Warszawa i Poznań, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce, ze skalą bezrobocia 3,9. Na drugim miejscu znalazł się Kraków (5,2).
 

Nie ma się więc co dziwić, że Miasto Wrocław wspiera działania urzędników, by jak najlepiej wykonywali swoją pracę i mogli to czynić w sprzyjających warunkach lokalowych. Każdy, kto choć raz był zmuszony wybrać się w poszukiwaniu pracy, do dawnego Urzędu Pracy przy ul. Powstańców Śląskich, wie o czym mowa. Pamięta bowiem, że to miejsce ani miłe, ani zachęcające do działania, a jedyne co, kojarzące się z ciasnotą i kolejkami na ulicy. Pod koniec lutego został oddany do użytku nowy budynek Urzędu Pracy we Wrocławiu, przy ulicy Glinianej 20-22.

- Nowy budynek był nam bardzo potrzebny. Przekazanie obiektu dawnego szpitala, dla PUP-Wrocław jest realizacją planów Miasta. Projekt inwestycji rozpoczęto w 2006 roku, a obecnie mamy jego zakończenie. W budynku przy ul. Powstańców Śl. 98 funkcjonowały działy odpowiedzialne za ewidencję, świadczenia oraz księgowość. Utrudniało to zdecydowanie obsługę klienta PUP i rodziło niezadowolenie z warunków obsługi Urzędu. Cieszymy się więc, że możemy pracować w nowym miejscu, ku zadowoleniu zresztą odwiedzających nas interesantów – mówi Marzena Horbaczewska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Nowy budynek Urzędu Pracy jest przyjazny i dla pracownika i dla klienta, nie peszy wielkością, przepychem za to jest solidnie wykończony i ascetyczny w formie.

- Staraliśmy się rozsądnie gospodarować pieniędzmi. Wykańczając obiekt Urzędu Pracy i myśląc o bezrobociu, nawet jeżeli nie jest ono tak duże, jak w naszym mieście, trudno postąpić inaczej. Cieszymy się, że mogliśmy dać, jakby drugie życie dawnemu szpitalowi, miejscu gdzie na świat przyszło tysiące Wrocławian. To punkt na swój sposób symboliczny na mapie Wrocławia. Mamy nadzieję, że w nowym budynku PUP-Wrocław pracownicy z jeszcze większą werwą i zapałem, będą pomagać w znalezieniu nowych miejsc pracy, a jej poszukujący będą się w nim dobrze czuli – mówi Marek Nowara, prezes PB Inter-System S.A., firmy odpowiadającej za wykonanie rewitalizacji nowego obiektu PUP-Wrocław.

Nowy Urząd Pracy we Wrocławiu zasiedlił spory budynek dawnego szpitala. Zarówno więc pracownicy przestaną borykać się z problemami lokalowymi, przekładającymi się na obsługę interesantów, a Ci ostatni będą mogli w godnych warunkach poszukiwać pracy czy też korzystać z organizowanych przez Urząd Pracy szkoleń i działań Centrum Aktywizacji Zawodowej.

- Największym problemem w budynku przy ulicy Powstańców Śląskich był brak windy oraz ciasnota w poczekalniach, nieprzystosowanych do obsługi interesanta wraz z brakiem odpowiedniej powierzchni w pokojach, w których przyjmowano klientów. Cieszymy się, że udało się to zmienić – dodaje Marzena Horbaczewska.

Przy okazji warto też wspomnieć o odmienionej, przejrzystej i ciekawie zrobionej stronie internetowej Urzędu Pracy, na której bezrobotni, a także zakładający swą pierwszą działalność gospodarczą, mogą znaleźć szereg przydatnych informacji – http://www.pup-wroclaw.pl/

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.